Четвер, 20 Вересень 2018


Близько місяця триває економічна блокада тимчасово окупованих територій Донбасу. Активісти блокади, на чолі з Народним депутатом України Семеном Семенченком та представниками ветеранів добровольчих батальйонів АТО, перекрили залізно дорожні сполучення, які з’єднують тимчасово окуповані території Донбасу та Україну. В результаті була зупинена поставка антрацитового вугілля на теплові електростанції центральної частини нашої держави.

На думку експертів такі дії «блокадників» можуть призвести до значного підвищення ціни за електроенергію по всій країні та віялових відключень електроенергії. Адже електросистема країни є замкненою, а тому при зупинці одних електростанцій зростає навантаження на інші. Що в свою чергу змусить працюючі електростанції перерозподіляти вироблену електроенергію.

Так за словами експерта з питань енергетики Валентина Землянського блокада Донбасу може призвести до віялових відключень і проблем з теплопостачанням вже протягом місяця. Зокрема, якщо блокада окуповані території буде продовжуватися, то протягом місяця в Україні вичерпаються запаси енергетичного палива, що позначиться на роботі половини теплової генерації на території підконтрольній Україні.

- Це загрожує втратою генеруючих потужностей. Їх, на жаль, не можна замістити атомна чи гідро генерація. А тому, якщо блокада продовжуватиметься, це вірне відключення і проблеми з теплопостачанням, - зазначив експерт.

Також Валентин Землянський вважає, що після закінчення опалювального сезону оптово-ринкова ціна на електроенергію буде переглянута в бік підвищення, а відповідно - будуть переглядатися і тарифи як для промисловості, так і для населення.

- Ми вже чули заяви НКРЕКП, що ми з вами недоплачуємо майже 60%, тобто ціна за кВ/год для населення має становити 2,30 грн. Так ось, це буде ще не так багато в умовах, якщо Україна повністю перейде на імпортний ресурс, - вважає Землянський.

Він уточнив, що якщо поставка антрациту з непідконтрольних територій не відновиться і Україні доведеться закуповувати більш дороге вугілля за кордоном, то це сильно збільшить вартість виробництва електроенергії на ТЕС.

- Найдорожча електроенергія буде на тих ТЕС, які запускатимуть газомазутові блоки, вона коштуватиме майже 3 грн за кВ/год, і це тільки собівартість виробництва. Виробництво електроенергії з імпортного вугілля становитиме приблизно 2,20-2,15 грн за кВ/год при сьогоднішній собівартості 1,32 грн за кВ/год, - припустив експерт.

На його думку, на закупівлю імпортного антрациту і газу для газомазутних блоків до кінця року Україні знадобиться 15 млн грн.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.