Середа, 19 Вересень 2018


Процес поняття документу відповідає міжнародним стандартам, був абсолютно прозорий, а дискусія щодо її прийняття відбувалась із залученням громадськості та експертів. Тим часом деякі регіони України навіть досі не мають цього важливого для регіону стратегічного документу.

Такі результати моніторингу Стратегії, який проводився за спеціальною методикою, яка була розроблена в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку».

«Ми розпочали моніторинг реалізації Стратегії одразу з перших днів її підготовки та реалізації. На жаль, представники громадських організацій не дуже активно долучаються до процесу удосконалення та коригування. Разом з тим, співпраця органів влади та інститутів громадянського суспільства в питаннях регіонального розвитку є дуже важливою і потрібною», − наголосив керівник громадської організації «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» Віталій Лебедюк під час «круглого столу», присвяченому процесу реалізації Стратегії регіонального розвитку Рівненської області на період до 2020 року. 

Учасники дискусії, а це – представники влади, громадських організацій, журналісти та науковці, звернули увагу що на рівні області потрібно вести моніторинг успішного виконання проектів і по можливості переглядати стратегію з метою поліпшення її ефективності.

Тим часом Стратегія вже почала працювати та дає свої результати. Державний фонд регіонального розвитку фінансує реалізацію 37 проектів по Рівненській області на загальну суму 110 мільйонів гривень.

«Проекти стосуються енергозбереження, будівництва, інвестицій, туризму. Разом з тим, Стратегія може бути переглянута й відкоригована з урахуванням соціально-економічної ситуації в Україні та змін, яких зазнала нормативно-правова база. Ми готові виносити пропозиції на сесію обласної ради», − повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

У свою чергу, презентуючи особливості процесу розробки Стратегії регіонального розвитку Рівненської області, начальник управління економічної політики та регіонального розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк нагадав, що область ввійшла до пілотних областей програми ЄС.

«Допомога ЄС носила методичний характер. Також в області було утворено робочу групу – в кількості 119 осіб (яка складалася з депутатів органів влади, громадських активістів, фахівців). Залучено експертів Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку України». Стратегія виконується в два етапи – до 2020 року. За результатами конкурсу з 140 ідей проектів від мешканців області було відібрано 37 проектних ідей, які лягли в основу стратегії розвитку області і будуть реалізовуватись до 2017 року», − зазначив Костянтин Мокляк.

Підсумовуючи роботу круглого столу Віталій Лебедюк наголосив, що Рівненська область має всі передумови для того, щоб успішно реалізувати Стратегію регіонального розвитку. 

Довідка. Моніторинг проводився за спеціальною методикою, яка була розроблена в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», Офісом Ради Європи в Україні за підтримки Європейського Союзу.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.