Четвер, 21 Червень 2018


Новини України

Дев'ять з десяти українців не підтримують Тимошенко. Саме так треба розуміти результати соціологічного дослідження КМІС, яке було оприлюденене сьогодні. Зокрема, від загальної кількості виборців, політики набрали такі результати:

•  8% проголосували б за Юлію Тимошенко,

•  6,3% – за Анатолія Гриценка,

•  6,1% – за Олега Ляшка,

•  6% – за Петра Порошенка.

На думку відомого українського політолога, екс-нардепа Віктора Уколова це опитування засвідчило, що більшість виборців не розглядають опозицію, як альтернативу владі. Адже навіть за Тимошенко готовий голосувати лише кожен 12-ий виборець. При цьому її відрив від діючого президента становить лише 2% при похибці 1,8% для таких значень.

За словами Віктора Уколова на четвертий рік президентства Віктора Ющенка, тодішній прем'єр Юлія Тимошенко випереджувала його аж на 16%. У січні-лютому 2009 року рейтинг Тимошенко був 18%, а Ющенка – 2% (опитування Research&Branding Group).

Те, що зараз відрив між нею і діючим президентом Петром Порошенком становить нині лише жалюгідні 2% свідчить про примарні шанси на успіх опозиціонерки.

Три політики Гриценко, Ляшко і Порошенко ділять між собою 2 місце, адже за релізом КМІС похибка для таких значень становить бизько 1,4-1,5%. Іншими словами це може означати, що Порошенко має 6%+1,5%=7,5%, а, наприклад, Гриценко 6,3%-1,5%=4,8%.

Правда лише в тому, що 9 з 10 виборців ще не визначились за кого вони будуть голосувати на президентських виборах, тому орієнтуватися на ці рейтинги і говорити про те, що хтось виграв, а хтось програв – неможливо.

•  5,4% – за Володимира Зеленського,

•  4,8% – за Святослава Вакарчука,

•  4,4% – за Вадима Рабіновича,

•  4,3% – за Юрія Бойка,

Показники цієї другої групи, куди увірвались два нових лідери, найбільше свідчать про кризу "старої" опозиції. Зрозуміло, що і Зеленський, і Вакарчук забирають голоси опозиціонерів. З них Вакарчук забирає у Тимошенко та Гриценка, а Зеленський – у Ляшка, Рабіновича та Бойка.

Якщо до старту виборчої кампанії, без політичної реклами, без програми, що вони зроблять з країною цих двох кандидатів уже підтримують стільки виборців, – це свідчить про справжню втому від "старих"опозиціонерів і навіть критичну недовіру до них.

Дослідження соціологічної групи «Рейтинг», яка днями оприлюднила президентські рейтинги українських політиків, купила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За так зване соцопитування групи «Рейтинг», яке насправді не проводилося, партія Тимошенко виклала 50 тисяч доларів, - повідомило виданню «Інформатор» джерело в оточенні керівництва «Батьківщини».

За його словами, за покупку «соцдослідження» відповідав близький до керівниці «Батьківщини» народний депутат Олександр Абдуллін.

«Тимошенко потрібно було в публічній площині показати, що вона не збирається погоджуватися на пропозицію Порошенка про дострокові вибори. Петро Олексійович пропонує їй відмовитися від президентських амбіцій в обмін на пост прем'єра, після того як пройдуть дострокові парламентські вибори. Тимошенко не цікава така пропозиція. Вона про це сказала Порошенко в приватній бесіді. А щоб президент не сумнівався, що її відповідь кінцева, Тимошенко купила за 50 000 доларів «соцопитування», в якому вона випереджає Петра Олексійовича на 3%, а в другому турі - на цілих 7% », - розповів інсайдер.

За словами джерела, з покупкою «соцопитування» і його оприлюдненням у «Батьківщині» настільки поспішали, що забули включити в нього рейтинги партій.

«Тимошенко поставила Абдулліну завдання купити «опитування», в якому її рейтинг був би на 3-4% вище, ніж у Порошенка. У нього було два дні. Не знаю як, але він примудрився забути про рейтинги партій. Тому «Рейтинг» оприлюднила результати «соцдослідження» з рейтингами можливих кандидатів у президенти, але без рейтингів партій. Це прокол, який, слава Богу, не помітили. Ну хто публікує президентські рейтинги без партійних?!» - розповів інсайдер.

ЗМІ раніше повідомляли, що соціологічна група «Рейтинг» публікувала замовні дослідження на користь мажоритарних кандидатів в народні депутати.

Екс-голова Одеської ОДА, лідер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі заявив про намір зайнятися найближчим часом політичною діяльністю у Європі. Про це Саакашвілі сказав під час прес-конференції у Варшаві.

Зокрема, він підкреслив, що найближчим часом буде ще більш активним у Європі, ніж був до цього в Україні.

"У найближчі тижні я активно працюватиму з Європарламентом, з європейськими політиками, ми будемо створювати свій список Магнітського по українській корупції", - сказав Саакашвілі.

Він додав, що у найближчі дні відвідає свою сім'ю в Нідерландах, а потім розпочне проводити зустрічі в Європі та США.

За відповідний проект Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів, реєстр.№7553, проголосувало 242 депутати.

Метою проекту Постанови є висловлення позиції Верховної Ради України щодо змін до закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з розслідування злочинів проти польського народну та інших законодавчих актів, ухвалених 26 січня Сеймом і 1 лютого – Сенатом Республіки Польща.

Від імені фракції БПП, на підтримку даної законодавчої ініціативи, виступила народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Оксана Юринець.

«Хочу звернутися до наших колег в Польщі. Наше завдання зробити все, щоб побудувати майбутнє. Повернення в минуле нічого доброго не дає. «Пробачаймо і просимо вибачення» – це найкраща формула, яку могла придумати велика людина, поляк, Іван Павло II. Ми стоїмо на роздоріжжі і маємо приймати правильні, зважені рішення. Кожне наше слово, дія – це відповідальність. Будьмо відповідальними політиками! Фракція БПП підтримуватиме цю заяву і закликає весь зал об’єднатися. Це позиція не окремих політиків – це позиція представників держави! Будьте державниками, тоді все у нас буде добре!», – наголосила Юринець.

Варто зауважити, що в прийнятій Постанові Верховна Рада України закликає польську сторону до відкритості та конструктиву у подальшому розвитку двосторонніх відносин.

«Закликаємо Президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість», – наголошується в прийнятій Постанові.

Опитування Демократичних ініціатив, презентоване сьогодні 23 січня, зафіксувало менший рейтинг лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко, аніж аналогічне опитування наприкінці року презентоване соціологічною групою "Рейтинг". Про це повідомив політолог Віктор Уколов.

Порівняйте самі, якщо 21 грудня "Рейтинг" показував президентський рейтинг Тимошенко 9,6% від усіх виборців, то нині Демініціативи бачать лише 8,7%.

Хай вас не вводять у оману маленькі цифри падіння у відсотках. Якщо врахувати, що це відсотки від кількості виборців, яка в Україні становить 35 827 342, то 0,9% падіння рейтингу Тимошенко складає – 322 466 виборців.

Тобто населення такого обласного центру, як Полтава, за кілька місяців відвернулося від Юлії Тимошенко і тут уже потрібен коментар не стільки соціологічний, як політичний.

Що ж не сподобалося виборцям у діях голови "Батьківщини" протягом останніх двох місяців?

На мою думку від'ємна динаміка рейтингу може бути пов'язана з неголосуванням Юлії Володимирівни за закон про реінтентеграцію Донбасу, який визнає Росію агресором.

Роздратування виборців також могло викликати те, що Тимошенко підтримувала Саакашвілі, який наприкінці минулого року зробив усе можливе, щоб маргіналізувати організовані ним протести. Чого варта лише спроба захоплення Жовтневого палацу у Києві.

Звичайно ж "Батьківщина" зробить спробу подати опитування Демініціатив, як перемогу, але насправді у партійному штабі на вулиці Турівській є сенс провести серйозну нараду з аналізом, що їхній лідер робить не так, як цього очікують розчаровані виборці.

Loading...

Рік заснування © 2011. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "Рівненські новини".

Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Матеріали, позначені знаком "Реклама", публікуються на правах реклами. Всі права захищено.